Search API Saved Searches (8.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: Forms
fr: Formulaires

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Subject
fr: Objet

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Links
fr: Liens

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Hourly
fr: Toutes les heures

en: Daily
fr: Quotidien

en: Weekly
fr: Hebdomadaire

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Configure
fr: Configurer

en: Created
fr: Créé

en: Activated
fr: Activé

en: All
fr: Tout

en: Never
fr: Jamais

en: Type name
fr: Nom du type

en: Owner
fr: Propriétaire

en: Last checked
fr: Vérifié pour la dernière fois

en: Sort by
fr: Trier par

en: Saved searches
fr: Recherches enregistrées

en: Your settings have been saved.
fr: Vos paramètres ont été enregistrés.

en: Date created
fr: Date de création

en: Apply
fr: Appliquer

en: Add server
fr: Ajouter un serveur

en: Miscellaneous
fr: Divers

en: Offset
fr: Décalage

en: Created by
fr: Créé par

en: Created on
fr: Créé le

en: Search type
fr: Type de recherche

en: Search index
fr: Index de recherche

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Add index
fr: Ajouter un index

en: Edit URL
fr: Modifier l'URL

en: View URL
fr: URL de la vue

en: Delete URL
fr: URL de suppression

en: Index ID
fr: Identifiant (ID) d'index

en: Master
fr: Principal

en: ID: @name
fr: Identifiant (ID) : @name
